Moultrie Sharks Swim Team                                                                                           Hy-Tek's MEET MANAGER  7:52 PM  9/11/2007  Page 1

                                                                                        2007 MoultrieFall Classic - 9/8/2007

                                                                                                                        Results

 

Event 1  Girls 7-8 50 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Cravey, Tara                                        7   Saint Simons Island Swim Team-GA               NT                        42.43                        16

        2   Nevonen, Jenna                                   8   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-        1:01.64                     1:00.53                        13

        3   Knight, Victoria                                   8   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            55.00                     1:11.52                        12

 

Event 2  Boys 7-8 50 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Larsen, Gary                                         7   Moultrie Sharks Swim Team                      1:10.28                     1:01.72                        16

        2   Miller, Jacob                                         7   Moultrie Sharks Swim Team                      1:35.61                     1:25.02                        13

 

Event 3  Girls 9-10 50 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Carver, Kailyn                                   10   Douglas Destroyers Swim Team                  33.48                        32.50                        16

        2   Chapman, Savana                            10   Moultrie Sharks Swim Team                         38.51                        38.73                        13

        3   Dickerson, Kelsey                           10   Moultrie Sharks Swim Team                         39.92                        40.04                        12

        4   Larson, Vivian                                   10   Moultrie Sharks Swim Team                             NT                        44.51                        11

        5   Globerman, Heather                        10   Moultrie Sharks Swim Team                         46.66                        44.91                        10

        6   Friedlander, Lauren                            9   Moultrie Sharks Swim Team                         55.56                        54.83                          9

        7   Nordin, Kristin                                   10   Moultrie Sharks Swim Team                      1:10.27                     1:04.07                          7

 

Event 4  Boys 9-10 50 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Wilkes, Lance                                   10   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            30.50                        30.25                        16

        2   McCarty, Travis                                  9   Stone Creek Coral Reef                                  33.57                        37.46                        13

        3   George, Cannon                                   9   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            39.63                        38.16                        12

        4   Cordista, Nicholas                            10   Moultrie Sharks Swim Team                         38.38                        38.61                        11

        5   Hopson, CJ                                         10   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            42.00                        40.77                        10

        6   Comer, Tyler                                     10   Douglas Destroyers Swim Team                  44.89                        46.10                          9

        7   Riggins, Owen                                      9   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            56.00                        52.28                          7

 

Event 5  Girls 11-12 100 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Marshall, Madison                           12   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-        1:08.01                     1:07.44                        16

        2   Britt, Camie                                        12   Douglas Destroyers Swim Team               1:21.13                     1:23.23                        13

        3   Clements, Olivia                               12   Stone Creek Coral Reef                               1:35.74                     1:25.59                        12

        4   Petersen, Sarah                                11   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-        2:10.00                     1:51.12                        11

 

Event 6  Boys 11-12 100 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Wilkes, Austin                                   12   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-        1:05.00                     1:05.77                        16

        2   Wagner, Paul                                     12   Stone Creek Coral Reef                               1:44.14                     1:45.86                        13

        3   Petersen, Andrew                            11   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-        2:10.00                     1:51.59                        12

 

Event 7  Girls 13-14 100 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Rushe, Jessica                                   13   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-        1:10.19                     1:08.36                        16

        2   Tompkins, Brandi                             14   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-        1:17.65                     1:17.33                        13

 

Event 9  Girls 15-18 100 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Prichard, Cortney                             17   Stone Creek Coral Reef                               1:15.59                     1:15.17                        16

        2   Paramore, Ashlee                            17   Moultrie Sharks Swim Team                      1:14.57                     1:15.51                        13

        3   Price, Jessica                                     15   Moultrie Sharks Swim Team                      1:28.04                     1:26.53                        12

 

Event 10  Boys 15-18 100 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Hanna, Jared                                     17   Moultrie Sharks Swim Team                      1:06.79                     1:06.97                        16

 

Event 13  Girls 9-10 100 Yard Medley Relay

             Team                                                              Relay                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Moultrie Sharks Swim Team                    A                                                                1:36.03                     1:36.64                        32

                1) Gibson, Sarah 8                           2) Dickerson, Kelsey 10                 3) Chapman, Savana 10                  4) Globerman, Heather 10

      ---   Valdosta YMCA Piranha Sw                  A                                                                       NT                           DQ

                1) George, Evans 6                          2) Knight, Victoria 8                       3) Nevonen, Jenna 8                       4) Newkirk, Mariah 9

      ---   Moultrie Sharks Swim Team                    B                                                                 2:05.00                           DQ

                1) Friedlander, Lauren 9                 2) Chapman, Madison 8                 3) Cordista, Tori 7                           4) Nordin, Kristin 10

 

Event 14  Boys 9-10 100 Yard Medley Relay

             Team                                                              Relay                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Valdosta YMCA Piranha Sw                  A                                                                       NT                     1:21.12                        32

                1) George, Cannon 9                       2) Hopson, CJ 10                             3) Riggins, Owen 9                         4) Wilkes, Lance 10

      ---   Moultrie Sharks Swim Team                    A                                                                1:53.34                           DQ

                                                                           2) Hanna, Jacob 9                           3) Price, Donovan 10

 

Event 15  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay

             Team                                                              Relay                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Douglas Destroyers Swim Te                  A                                                                       NT                     3:59.68                        32

                1) Carver, Kailyn 10                        2) Graham, Kameryn 8                    3) Britt, Camie 12                             4) Lee, Haleigh 6

 

Event 17  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay

             Team                                                              Relay                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Valdosta YMCA Piranha Sw                  A                                                                       NT                     2:48.49                        32

                1) Marshall, Madison 12                2) Petersen, Sarah 11                      3) Tompkins, Brandi 14                  4) Rushe, Jessica 13

 

Event 18  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay

             Team                                                              Relay                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Stone Creek Coral Reef                             A                                                                       NT                     2:38.81                        32

                1) McCarty, Cole 14                        2) Wagner, Paul 12                         3) Pollard, Sullivan 14                     4) Prichard, Kaleb 13

        2   Moultrie Sharks Swim Team                    A                                                                2:35.91                     2:44.06                        26

                1) Vines, Austin 12                         2) Walsh, Connor 14                      3) Alekseichuk, Andy 11               4) Cordista, Nicholas 10

 

Event 19  Girls 15-18 200 Yard Medley Relay

             Team                                                              Relay                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Moultrie Sharks Swim Team                    B                                                                 3:06.41                     3:00.73                        32

                1) Casteel, Emily 16                         2) Price, Jessica 15                          3) Repass, Staci 13                          4) Rollock, Caitlin 11

 

Event 21  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   George, Evans                                      6   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            25.03                        22.55                        16

        2   Lee, Haleigh                                         6   Douglas Destroyers Swim Team                  29.13                        30.27                        13

 

Event 22  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Prichard, Riley                                     6   Stone Creek Coral Reef                                  36.59                        43.36                        16

 

Event 23  Girls 7-8 25 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Cravey, Tara                                        7   Saint Simons Island Swim Team-GA           18.04                        18.92                        16

        2   Graham, Kameryn                              8   Douglas Destroyers Swim Team                  19.62                        20.00                        13

        3   Chapman, Madison                             8   Moultrie Sharks Swim Team                         25.66                        23.70                        12

        4   Cordista, Tori                                        7   Moultrie Sharks Swim Team                         28.93                        26.09                        11

(Event 23  Girls 7-8 25 Yard Freestyle)

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        5   Nevonen, Jenna                                   8   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            28.13                        26.82                        10

        6   Knight, Victoria                                   8   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            25.00                        28.24                          9

 

Event 24  Boys 7-8 25 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Larsen, Gary                                         7   Moultrie Sharks Swim Team                         35.91                        28.50                        16

        2   Miller, Jacob                                         7   Moultrie Sharks Swim Team                         44.46                        44.00                        13

 

Event 25  Girls 9-10 25 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Carver, Kailyn                                   10   Douglas Destroyers Swim Team                  15.01                        15.26                        16

        2   Chapman, Savana                            10   Moultrie Sharks Swim Team                         17.15                        18.49                        13

        3   Prichard, Halsey                                  9   Stone Creek Coral Reef                                  22.18                        18.84                        12

        4   Dickerson, Kelsey                           10   Moultrie Sharks Swim Team                         18.91                        18.92                        11

        5   Larson, Vivian                                   10   Moultrie Sharks Swim Team                             NT                        21.44                        10

        6   Globerman, Heather                        10   Moultrie Sharks Swim Team                         20.15                        21.66                          9

        7   Friedlander, Lauren                            9   Moultrie Sharks Swim Team                         24.86                        23.79                          7

        8   Newkirk, Mariah                                 9   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-                NT                        25.74                          5

        9   Nordin, Kristin                                   10   Moultrie Sharks Swim Team                         29.44                        25.92                          4

      10   Cahill, Melanie                                     9   Saint Simons Island Swim Team-GA               NT                        28.39                          3

 

Event 26  Boys 9-10 25 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Wilkes, Lance                                   10   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            14.10                        13.97                        16

        2   George, Cannon                                   9   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            16.41                        16.80                        13

        3   McCarty, Travis                                  9   Stone Creek Coral Reef                                  14.15                        16.85                        12

        4   Hopson, CJ                                         10   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            18.00                        17.29                        11

        5   Cordista, Nicholas                            10   Moultrie Sharks Swim Team                         17.78                        18.05                        10

        6   Price, Donovan                                 10   Moultrie Sharks Swim Team                         20.94                        22.61                          9

        7   Riggins, Owen                                     9   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            26.00                        24.38                          7

        8   Hanna, Jacob                                        9   Moultrie Sharks Swim Team                         28.79                        25.84                          5

 

Event 27  Girls 11-12 50 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Marshall, Madison                           12   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            29.00                        29.98                        16

        2   Rollock, Caitlin                                  11   Moultrie Sharks Swim Team                         37.83                        39.53                        13

        3   Petersen, Sarah                                11   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            52.00                        46.70                        12

 

Event 28  Boys 11-12 50 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Wilkes, Austin                                   12   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            30.20                        30.11                        16

        2   Vines, Austin                                     12   Moultrie Sharks Swim Team                         31.92                        33.11                        13

        3   Wagner, Paul                                     12   Stone Creek Coral Reef                                  48.25                        47.96                        12

        4   Petersen, Andrew                            11   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            50.00                        52.13                        11

 

Event 29  Girls 13-14 50 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Rushe, Jessica                                   13   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            32.77                        31.57                        16

        2   Tompkins, Brandi                             14   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            35.40                        35.44                        13

        3   Repass, Staci                                     13   Moultrie Sharks Swim Team                         34.28                        35.49                        12

        4   Kanne, Sara                                       13   Stone Creek Coral Reef                                  37.32                        36.36                        11

 

Event 30  Boys 13-14 50 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Walsh, Connor                                  14   Moultrie Sharks Swim Team                         30.64                        29.88                        16

        2   Metts, Tyler                                       13   Douglas Destroyers Swim Team                  30.03                        30.06                        13

        3   Prichard, Kaleb                                 13   Stone Creek Coral Reef                                  31.73                        30.83                        12

        4   Edwards, KC                                     14   Moultrie Sharks Swim Team                             NT                        39.59                        11

 

Event 31  Girls 15-18 50 Yard Freestyle

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Rogers, Caroline                               16   Moultrie Sharks Swim Team                         30.34                        30.74                        16

        2   Prichard, Cortney                             17   Stone Creek Coral Reef                                  33.30                        33.00                        13

        3   Paramore, Ashlee                            17   Moultrie Sharks Swim Team                         33.21                        34.76                        12

        4   Price, Jessica                                     15   Moultrie Sharks Swim Team                         37.53                        39.65                        11

 

Event 33  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   George, Evans                                      6   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            35.69                        42.95                        16

 

Event 34  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Prichard, Riley                                     6   Stone Creek Coral Reef                                  36.06                        33.39                        16

 

Event 35  Girls 7-8 25 Yard Breaststroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Graham, Kameryn                              8   Douglas Destroyers Swim Team                  27.17                        27.87                        16

        2   Nevonen, Jenna                                   8   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            33.44                        34.89                        13

        3   Knight, Victoria                                   8   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            38.00                        42.26                        12

      ---   Cordista, Tori                                        7   Moultrie Sharks Swim Team                         48.66                           DQ

 

Event 36  Boys 7-8 25 Yard Breaststroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

      ---   Miller, Jacob                                         7   Moultrie Sharks Swim Team                      1:23.88                           DQ

      ---   Larsen, Gary                                         7   Moultrie Sharks Swim Team                         46.00                           DQ

 

Event 37  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Dickerson, Kelsey                           10   Moultrie Sharks Swim Team                         25.57                        25.93                        16

        2   Prichard, Halsey                                  9   Stone Creek Coral Reef                                  26.57                        27.17                        13

        3   Larson, Vivian                                   10   Moultrie Sharks Swim Team                             NT                        29.67                        12

        4   Cahill, Melanie                                     9   Saint Simons Island Swim Team-GA               NT                        34.07                        11

      ---   Newkirk, Mariah                                9   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-                NT                           DQ

      ---   Nordin, Kristin                                   10   Moultrie Sharks Swim Team                         41.33                           DQ

 

Event 38  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Dykes, Matt                                       10   Douglas Destroyers Swim Team                  18.02                        20.31                        16

        2   McCarty, Travis                                  9   Stone Creek Coral Reef                                  22.07                        22.13                        13

        3   Cordista, Nicholas                            10   Moultrie Sharks Swim Team                         23.77                        24.28                        12

        4   Comer, Tyler                                     10   Douglas Destroyers Swim Team                  28.12                        26.72                        11

        5   Price, Donovan                                 10   Moultrie Sharks Swim Team                         31.46                        33.87                        10

        6   Riggins, Owen                                      9   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            32.00                        37.57                          9

      ---   Hanna, Jacob                                        9   Moultrie Sharks Swim Team                             NT                           DQ

 

Event 39  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Marshall, Madison                           12   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            37.94                        38.95                        16

        2   Britt, Camie                                        12   Douglas Destroyers Swim Team                  44.34                        45.20                        13

        3   Rollock, Caitlin                                  11   Moultrie Sharks Swim Team                             NT                        50.34                        12

 

Event 40  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Vines, Austin                                     12   Moultrie Sharks Swim Team                         46.97                        43.97                        16

        2   Wagner, Paul                                     12   Stone Creek Coral Reef                                  52.58                        53.99                        13

        3   Petersen, Andrew                            11   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-        1:10.00                        56.04                        12

 

Event 41  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Rushe, Jessica                                   13   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            42.10                        44.05                        16

        2   Tompkins, Brandi                             14   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            50.45                        45.88                        13

        3   Repass, Staci                                     13   Moultrie Sharks Swim Team                         49.68                        49.00                        12

      ---   Kanne, Sara                                       13   Stone Creek Coral Reef                                  55.41                           DQ

 

Event 42  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   McCarty, Cole                                  14   Stone Creek Coral Reef                                  36.98                        38.45                        16

        2   Metts, Tyler                                       13   Douglas Destroyers Swim Team                  32.05                        38.59                        13

        3   Prichard, Kaleb                                 13   Stone Creek Coral Reef                                  43.59                        41.18                        12

        4   Walsh, Connor                                  14   Moultrie Sharks Swim Team                         39.56                        41.35                        11

 

Event 43  Girls 15-18 50 Yard Breaststroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Rogers, Caroline                               16   Moultrie Sharks Swim Team                         37.21                        40.13                        16

        2   Paramore, Ashlee                            17   Moultrie Sharks Swim Team                         50.85                        51.00                        13

        3   Price, Jessica                                     15   Moultrie Sharks Swim Team                         47.84                        51.32                        12

 

Event 44  Boys 15-18 50 Yard Breaststroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Hanna, Jared                                     17   Moultrie Sharks Swim Team                         33.31                        37.22                        16

 

Event 45  Girls 7-8 100 Yard IM

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Cravey, Tara                                        7   Saint Simons Island Swim Team-GA        1:52.48                     1:50.05                        16

        2   Graham, Kameryn                              8   Douglas Destroyers Swim Team               1:55.21                     2:03.34                        13

        3   Chapman, Madison                             8   Moultrie Sharks Swim Team                      2:05.24                     2:39.66                        12

 

Event 47  Girls 9-10 100 Yard IM

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Chapman, Savana                            10   Moultrie Sharks Swim Team                      2:00.98                     2:07.42                        16

 

Event 48  Boys 9-10 100 Yard IM

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Wilkes, Lance                                   10   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-        1:18.00                     1:18.95                        16

        2   Dykes, Matt                                       10   Douglas Destroyers Swim Team               1:25.46                     1:23.26                        13

        3   Cordista, Nicholas                            10   Moultrie Sharks Swim Team                      1:53.27                     1:50.27                        12

        4   Comer, Tyler                                     10   Douglas Destroyers Swim Team               1:59.59                     2:00.00                        11

        5   Price, Donovan                                 10   Moultrie Sharks Swim Team                      2:19.17                     2:47.66                        10

 

Event 49  Girls 11-12 100 Yard IM

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Britt, Camie                                        12   Douglas Destroyers Swim Team               1:44.90                     1:35.78                        16

        2   Rollock, Caitlin                                  11   Moultrie Sharks Swim Team                      1:45.83                     1:45.16                        13

        3   Petersen, Sarah                                11   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-        2:30.00                     2:16.30                        12

 

Event 50  Boys 11-12 100 Yard IM

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Wilkes, Austin                                   12   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-        1:17.01                     1:17.35                        16

        2   Vines, Austin                                     12   Moultrie Sharks Swim Team                      1:27.87                     1:26.29                        13

 

Event 52  Boys 13-14 100 Yard IM

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   McCarty, Cole                                  14   Stone Creek Coral Reef                               1:15.77                     1:13.48                        16

        2   Metts, Tyler                                       13   Douglas Destroyers Swim Team               1:13.25                     1:15.47                        13

        3   Walsh, Connor                                  14   Moultrie Sharks Swim Team                      1:19.48                     1:23.21                        12

        4   Prichard, Kaleb                                 13   Stone Creek Coral Reef                               1:23.79                     1:24.12                        11

 

Event 53  Girls 15-18 100 Yard IM

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Rogers, Caroline                               16   Moultrie Sharks Swim Team                      1:15.94                     1:19.87                        16

        2   Prichard, Cortney                             17   Stone Creek Coral Reef                               1:24.45                     1:27.17                        13

        3   Price, Jessica                                     15   Moultrie Sharks Swim Team                      1:43.89                     1:47.73                        12

 

Event 54  Boys 15-18 100 Yard IM

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Hanna, Jared                                     17   Moultrie Sharks Swim Team                      1:12.47                     1:16.85                        16

 

Event 55  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   George, Evans                                      6   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            27.19                        31.34                        16

        2   Lee, Haleigh                                         6   Douglas Destroyers Swim Team                  41.39                        58.55                        13

 

Event 56  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Prichard, Riley                                     6   Stone Creek Coral Reef                                  44.65                        41.66                        16

 

Event 57  Girls 7-8 25 Yard Backstroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Knight, Victoria                                   8   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            30.00                        30.06                        16

        2   Cordista, Tori                                        7   Moultrie Sharks Swim Team                         35.09                        30.21                        13

        3   Chapman, Madison                             8   Moultrie Sharks Swim Team                         30.82                        31.69                        12

        4   Nevonen, Jenna                                   8   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            31.50                        33.00                        11

 

Event 58  Boys 7-8 25 Yard Backstroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Larsen, Gary                                         7   Moultrie Sharks Swim Team                         57.56                        38.81                        16

        2   Miller, Jacob                                         7   Moultrie Sharks Swim Team                         52.33                        58.32                        13

 

Event 59  Girls 9-10 25 Yard Backstroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Carver, Kailyn                                   10   Douglas Destroyers Swim Team                  18.98                        18.33                        16

        2   Larson, Vivian                                   10   Moultrie Sharks Swim Team                             NT                        24.81                        13

        3   Globerman, Heather                        10   Moultrie Sharks Swim Team                         26.90                        26.46                        12

        4   Prichard, Halsey                                  9   Stone Creek Coral Reef                                  29.70                        30.18                        11

(Event 59  Girls 9-10 25 Yard Backstroke)

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        5   Friedlander, Lauren                            9   Moultrie Sharks Swim Team                         27.55                        32.32                        10

        6   Cahill, Melanie                                     9   Saint Simons Island Swim Team-GA               NT                        33.73                          9

        7   Nordin, Kristin                                   10   Moultrie Sharks Swim Team                         35.24                        35.59                          7

        8   Newkirk, Mariah                                 9   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-                NT                        39.73                          5

 

Event 60  Boys 9-10 25 Yard Backstroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Dykes, Matt                                       10   Douglas Destroyers Swim Team                  16.89                        17.69                        16

        2   Hopson, CJ                                         10   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            22.00                        21.80                        13

        3   George, Cannon                                   9   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            22.42                        22.39                        12

        4   Hanna, Jacob                                        9   Moultrie Sharks Swim Team                         30.00                        28.80                        11

        5   Price, Donovan                                 10   Moultrie Sharks Swim Team                         24.29                        29.10                        10

        6   Riggins, Owen                                      9   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            32.00                        29.18                          9

 

Event 61  Girls 11-12 50 Yard Backstroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Rollock, Caitlin                                  11   Moultrie Sharks Swim Team                         55.71                        49.06                        16

        2   Britt, Camie                                        12   Douglas Destroyers Swim Team                  39.97                        51.18                        13

        3   Petersen, Sarah                                11   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-        1:10.00                     1:05.90                        12

 

Event 62  Boys 11-12 50 Yard Backstroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Vines, Austin                                     12   Moultrie Sharks Swim Team                         35.99                        36.75                        16

        2   Wagner, Paul                                     12   Stone Creek Coral Reef                               1:05.57                        57.18                        13

        3   Petersen, Andrew                            11   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-        1:10.00                     1:06.21                        12

 

Event 63  Girls 13-14 50 Yard Backstroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Rushe, Jessica                                   13   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            42.01                        39.27                        16

        2   Repass, Staci                                     13   Moultrie Sharks Swim Team                         41.53                        41.83                        13

        3   Tompkins, Brandi                             14   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            48.22                        46.20                        12

        4   Kanne, Sara                                       13   Stone Creek Coral Reef                                  49.68                        49.79                        11

 

Event 64  Boys 13-14 50 Yard Backstroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   McCarty, Cole                                  14   Stone Creek Coral Reef                                  33.23                        35.47                        16

 

Event 65  Girls 15-18 50 Yard Backstroke

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Paramore, Ashlee                            17   Moultrie Sharks Swim Team                         42.30                        45.46                        16

 

Event 67  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   George, Evans                                      6   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            37.44                        38.97                        16

        2   Lee, Haleigh                                         6   Douglas Destroyers Swim Team                      NT                     1:00.09                        13

 

Event 68  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Prichard, Riley                                     6   Stone Creek Coral Reef                                  38.89                        41.84                        16

 

Event 69  Girls 7-8 25 Yard Butterfly

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Cravey, Tara                                        7   Saint Simons Island Swim Team-GA           23.48                        21.96                        16

        2   Graham, Kameryn                              8   Douglas Destroyers Swim Team                  25.19                        26.90                        13

(Event 69  Girls 7-8 25 Yard Butterfly)

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        3   Cordista, Tori                                        7   Moultrie Sharks Swim Team                             NT                        37.91                        12

        4   Chapman, Madison                             8   Moultrie Sharks Swim Team                         37.49                        47.09                        11

 

Event 71  Girls 9-10 25 Yard Butterfly

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Carver, Kailyn                                   10   Douglas Destroyers Swim Team                  16.72                        18.37                        16

        2   Prichard, Halsey                                  9   Stone Creek Coral Reef                                  23.20                        23.67                        13

        3   Dickerson, Kelsey                           10   Moultrie Sharks Swim Team                         25.13                        24.97                        12

        4   Chapman, Savana                            10   Moultrie Sharks Swim Team                         22.91                        27.14                        11

        5   Larson, Vivian                                   10   Moultrie Sharks Swim Team                             NT                        29.15                        10

        6   Globerman, Heather                        10   Moultrie Sharks Swim Team                         29.72                        32.60                          9

        7   Cahill, Melanie                                     9   Saint Simons Island Swim Team-GA               NT                        36.36                          7

        8   Friedlander, Lauren                            9   Moultrie Sharks Swim Team                         36.38                        38.55                          5

 

Event 72  Boys 9-10 25 Yard Butterfly

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Wilkes, Lance                                   10   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            14.90                        15.21                        16

        2   Dykes, Matt                                       10   Douglas Destroyers Swim Team                  14.89                        16.65                        13

        3   Hopson, CJ                                         10   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            25.00                        18.99                        12

        4   McCarty, Travis                                  9   Stone Creek Coral Reef                                  19.04                        21.24                        11

        5   George, Cannon                                   9   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            22.64                        22.11                        10

        6   Comer, Tyler                                     10   Douglas Destroyers Swim Team                  23.69                        25.71                          9

      ---   Hanna, Jacob                                        9   Moultrie Sharks Swim Team                             NT                           DQ

 

Event 73  Girls 11-12 50 Yard Butterfly

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Marshall, Madison                           12   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            33.58                        32.98                        16

 

Event 74  Boys 11-12 50 Yard Butterfly

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Wilkes, Austin                                   12   Valdosta YMCA Piranha Swim Tea-            33.90                        33.75                        16

 

Event 75  Girls 13-14 50 Yard Butterfly

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Repass, Staci                                     13   Moultrie Sharks Swim Team                         53.52                        49.16                        16

      ---   Kanne, Sara                                       13   Stone Creek Coral Reef                                  50.37                           DQ

 

Event 76  Boys 13-14 50 Yard Butterfly

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   McCarty, Cole                                  14   Stone Creek Coral Reef                                  33.26                        32.37                        16

        2   Metts, Tyler                                       13   Douglas Destroyers Swim Team                  32.54                        33.36                        13

        3   Walsh, Connor                                  14   Moultrie Sharks Swim Team                         47.86                        36.62                        12

        4   Prichard, Kaleb                                 13   Stone Creek Coral Reef                                  39.74                        40.28                        11

 

Event 77  Girls 15-18 50 Yard Butterfly

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Rogers, Caroline                               16   Moultrie Sharks Swim Team                         33.64                        35.86                        16

        2   Prichard, Cortney                             17   Stone Creek Coral Reef                                  39.80                        39.04                        13

 

Event 78  Boys 15-18 50 Yard Butterfly

             Name                                                    Age   Team                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Hanna, Jared                                     17   Moultrie Sharks Swim Team                             NT                        38.06                        16

 

Event 81  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay

             Team                                                              Relay                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Moultrie Sharks Swim Team                    A                                                                1:21.07                     1:25.59                        32

                1) Chapman, Savana 10                  2) Dickerson, Kelsey 10                 3) Globerman, Heather 10              4) Friedlander, Lauren 9

        2   Moultrie Sharks Swim Team                    B                                                                        NT                     1:37.33                        26

                1) Cordista, Tori 7                           2) Gibson, Sarah 8                           3) Nordin, Kristin 10                       4) Chapman, Madison 8

        3   Valdosta YMCA Piranha Sw                  A                                                                       NT                     1:46.97                        24

                1) George, Evans 6                          2) Knight, Victoria 8                       3) Nevonen, Jenna 8                       4) Newkirk, Mariah 9

 

Event 82  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay

             Team                                                              Relay                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Valdosta YMCA Piranha Sw                  A                                                                       NT                     1:11.67                        32

                1) George, Cannon 9                       2) Hopson, CJ 10                             3) Riggins, Owen 9                         4) Wilkes, Lance 10

        2   Moultrie Sharks Swim Team                    A                                                                1:38.72                     1:55.92                        26

                1) Price, Donovan 10                      2) Hanna, Jacob 9                           3) Larsen, Gary 7                             4) Cordista, Nicholas 10

 

Event 83  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay

             Team                                                              Relay                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Douglas Destroyers Swim Te                  A                                                                       NT                     3:43.54                        32

                1) Carver, Kailyn 10                        2) Graham, Kameryn 8                    3) Britt, Camie 12                             4) Lee, Haleigh 6

 

Event 85  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay

             Team                                                              Relay                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Valdosta YMCA Piranha Sw                  A                                                                       NT                     2:25.39                        32

                1) Marshall, Madison 12                2) Petersen, Sarah 11                      3) Tompkins, Brandi 14                  4) Rushe, Jessica 13

 

Event 86  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay

             Team                                                              Relay                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Moultrie Sharks Swim Team                    A                                                                2:15.40                     2:23.22                        32

                1) Walsh, Connor 14                      2) Vines, Austin 12                         3) Alekseichuk, Andy 11               4) Cordista, Nicholas 10

        2   Stone Creek Coral Reef                             A                                                                       NT                     2:27.80                        26

                1) McCarty, Cole 14                        2) Wagner, Paul 12                         3) Pollard, Sullivan 14                     4) Prichard, Kaleb 13

 

Event 87  Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay

             Team                                                              Relay                                                        Seed Time             Finals Time                    Points

 

        1   Moultrie Sharks Swim Team                    A                                                                2:12.20                     2:36.00                        32

                1) Paramore, Ashlee 17                  2) Lamon, Kaley 16                         3) Weilbrenner, Katy 16                 4) Price, Jessica 15